POMOC POŚREDNIKA – KORZYSTAĆ CZY NIE KORZYSTAĆ?

Praca pośrednika w branży obrotu nieruchomościami dla wielu wydaje się nieprzydatna. Pośrednik jest postrzegany jako osoba, która nic nie wnosi do transakcji, nic nie produkuje, pobiera jedynie prowizję, która w opinii wielu klientów jest „za nic”. Czy w takim razie warto korzystać z usług pośrednika? A może jednak samemu zająć się poszukiwaniem potencjalnych klientów?

Wystawienie ogłoszenia nie jest trudne – dlaczego nie zrobić tego samemu?

W polskiej mentalności wciąż pokutuje przeświadczenie, że najlepiej wszystko zrobić samemu, a korzystanie z usług profesjonalistów, które równie dobrze można wykonać samemu, jest stratą pieniędzy i zwykłym marnotrawstwem. Jest to jednak pogląd bardzo uproszczony, zwłaszcza jeśli wziąć pod lupę rynek nieruchomości.

Dlaczego jednak większość ofert pochodzi od jednostek trudniących się pośrednictwem w nieruchomościach?

Większość ogłoszeń w serwisie otoDom.pl pochodzi od agencji i biur nieruchomości, anonse zamieszczane przez indywidualnych klientów należą do rzadkości. Niejednokrotnie w ich treści zaznaczone jest wyraźnie, że osoba nie życzy sobie kontaktu ze strony pośredników. Bowiem każde ogłoszenie indywidualnej osoby szybko zostanie wyłapane przez agencje pośrednictwa i napłyną oferty współpracy. Często do takowej dochodzi już po upływie jakiegoś czasu, kiedy ogłoszeniodawca ma problemy ze zdobyciem klienta na swoją nieruchomość.

W jaki sposób można skorzystać na usługach dobrego pośrednika?

Warto pamiętać, że wynagrodzenie pobierane przez pośrednika nie jest wynagrodzeniem „za nic”. Dobry pośrednik zajmie się profesjonalną prezentacją nieruchomości, pomoże w przygotowaniu dokumentacji oraz w zawikłanych kwestiach prawnych i notarialnych. Co więcej, wykorzysta swoją wiedzę i doświadczenie do skonstruowania oferty w taki sposób, aby jak najlepiej trafiała ona do potencjalnego klienta, a także zaprezentuje nieruchomość wykazując się kompleksową wiedzą na temat budynku i jego zalet.