NIERUCHOMOŚCIVR – NOWE TECHNOLOGIE PODBIJAJĄ RYNEK NIERUCHOMOŚCI

Wirtualna rzeczywistość pozwala użytkownikom na przeniesienie się do innej rzeczywistości. Wystarczą gogle wirtualnej rzeczywistości (jak chociażby kartonowe zestawy gogli Google Cardboard), smartfon oraz specjalna aplikacja, by przenieść użytkownika w dowolnie zaprojektowaną rzeczywistość, sprawiającą wrażenie takiej głębi, jakby się było w środku. Wciąż zadziwiają nowe projekty związane z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości przez różne branże. Wśród nich można wymienić aplikację NieruchomościVR, pozwalającą na ‘obejrzenie’ mieszkania bądź domu za pośrednictwem kartonowych gogli.

Nie ulega wątpliwości, iż ta technologia stanowi niesamowitą szansę, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Wszak jednym z ważniejszych elementów wyboru odpowiedniego mieszkania czy domu jest oprowadzenie klienta po dostępnych lokalach. Jednak takie rozwiązanie ma swoje minusy. Klient musi dojechać na miejsce i umówić się z agentem. Taka forma uniemożliwia obejrzenie wielu mieszkań naraz, po prostu ze względu na ograniczenia czasu i przestrzeni. Co więcej, w realnym świecie nieruchomość może obejrzeć w danym czasie jeden klient. W wirtualnej rzeczywistości takie ograniczenia nie istnieją, lokal może obejrzeć nawet kilkuset klientów naraz.

O wiele prościej w tym czasie można ‘zwiedzić’ nieruchomości za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Lokal można obejrzeć o dowolnej porze i w dowolnym miejscu, co ma niebagatelne znaczenie dla zapracowanych nabywców. Co więcej, klient ma wrażenie, jakby rzeczywiście znajdował się w danym budynku, co w przypadku nieruchomości jest zdecydowanie istotne. Można również zaprezentować nabywcy różnorakie warianty aranżacji i wystroju wnętrz, co nie byłoby możliwe bez wykorzystania tej technologii. Ponadto, z łatwością można zaprezentować lokum rodzinie czy znajomym, aby zasięgnąć ich porady, co jest raczej utrudnione w przypadku tradycyjnego zwiedzania.

Podsumowując..

Nowoczesne technologie rewolucjonizują nasz sposób myślenia o świecie. Zdaje się, że wirtualne rzeczywistość, oprócz wielu zastosowań, będzie również wielką szansą dla rynku nieruchomości, pozwalając klientom na swobodne ‘zwiedzanie’ budynków w dowolnym miejscu i czasie.