JAK PRZYSPIESZYĆ SPRZEDAŻ MIESZKANIA?

Podczas wystawiania oferty nieruchomości na sprzedaż, o jej skuteczności i efektywności mogą przesądzić detale. Zamieszczając ogłoszenie w internecie warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby uniknąć zwłoki czasowej i sprzedać nieruchomość w korzystnej cenie.

Na co konkretnie warto zwrócić uwagę, aby uniknąć opóźnień w sprzedaży nieruchomości?

Do najbardziej karygodnych błędów należy niewłaściwa wycenia nieruchomości. Zbyt wysoka spowoduje, że ogłoszenie nie spełni swojej roli, a nieruchomość nie znajdzie kupców. Za niska z kolei może i doprowadzi do sfinalizowania transakcji, ale dla właściciela sprzedaż po zaniżonej stawce jest ewidentnym marnotrawstwem cennych środków finansowych. Warto zatem porównać oferty w sąsiednich miejscowościach i dopasować własną wycenę do ogólnych cen na rynku.

Warto również zadbać o odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Nie bez znaczenia są tutaj detale, warto zadbać o ciekawy wystrój wnętrza, lub chociażby jeden designerski element, który przyciągnie uwagę klienta i pozwoli wyróżnić się spośród setek innych ofert. A warto pamiętać, że konkurencja nie śpi, zwłaszcza na rynku nieruchomości. Jednak chyba najbardziej karygodnym błędem są marnej jakości materiały fotograficzne. Dobre zdjęcia to podstawa, warto zainwestować w usługi profesjonalisty. Jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci, nie jest bowiem tajemnicą, że klient przede wszystkim kieruje się wyglądem mieszkania. Słabe zdjęcia nawet najpiękniejszy lokal przedstawią w złym świetle, rzutując również na osobę właściciela, który nie dołożył wystarczających starań do tego, aby odpowiednio zaprezentować lokum.

Warto również zadbać o wyczerpujący opis nieruchomości, który dostarczy kupującemu istotnych informacji. Jeśli brak nam doświadczenia, warto wzorować się na innych ogłoszeniach lub skorzystać z usług profesjonalnego pośrednika. Jednakowoż, niedoświadczony i niezbyt zaangażowany pośrednik może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego warto wybrać odpowiedniego specjalistę o ugruntowanej pozycji zawodowej.