CZY WARTO SPRZEDAWAĆ MIESZKANIE ZA POŚREDNICTWEM AGENCJI NIERUCHOMOŚCI?

Wiele osób zastanawia się czy warto sprzedawać mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości. Na korzyść pośredników świadczy doświadczenie oraz różnorakie kanały dotarcia do klienta, jednak prowizja pobierana od transakcji potrafi skutecznie odstraszyć strony. Dlaczego mimo to warto skorzystać z usług pośrednika przy sprzedaży mieszkania?

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa

Oferty biur są sprawdzone. Weryfikacji są poddane obie strony transakcji, jak również stan prawny nieruchomości, dzięki czemu zyskujemy pewność, iż nie trafimy na oszusta bądź naciągacza. Ma to niebagatelne znaczenie również dla klientów, którzy wolą udać się do biura nieruchomości i mieć pewność, że kupno nieruchomości nie będzie w przyszłości źródłem problemów.

  1. Znajomość branży

Profesjonalny pośrednik musi wykazać się doskonałą orientacją, jeśli chodzi o specyficzne uwarunkowania rynku lokalnego. Jest to pomocne również przy konstrukcji ofert, dopasowanych idealnie do lokalnego nabywcy.

  1. Oszczędność czasu

Usługi agencji pośrednictwa potrafią zaoszczędzić naprawdę sporo cennego czasu. Pracownicy biura nieruchomości wyręczą sprzedającego podczas prezentacji mieszkania, co ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza jeśli nieruchomość cieszy się dużym zainteresowaniem.

  1. Załatwienie formalności

Lista spraw urzędowych do załatwienia przy sprzedaży nieruchomości jest długa. Aby nie pogubić się w gąszczu papierów i formalności, jakie trzeba załatwić, warto zaufać doświadczonemu pośrednikowi, który doskonale orientuje się w rynku, a także w ewentualnych zmianach w ustawodawstwie, jeśli takowe zaistniały i mają znaczenie dla procedury sprzedaży.

Podsumowując…

Choć biura nieruchomości pobierają zazwyczaj wysoką prowizję od swoich usług, lista korzyści, jakie otrzymują zarówno sprzedający, jak i kupujący jest naprawdę długa. Dzięki pomocy profesjonalnego biura można nie tylko zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, ale również znaczni szybciej dotrzeć do potencjalnych nabywców, co pozwoli szybciej domknąć sprzedaż nieruchomości.