Biura nieruchomości polecają zakup małych mieszkań

Gdy pragniemy nabyć mieszkanie, udajemy się do biura nieruchomości. Tam znajdziemy wiele ofert i wśród nich znajdziemy taką, która będzie nam odpowiadała. Czasami kupujemy mieszkanie, aby samemu się do niego przenieść. Kiedy indziej zaś ma ono stanowić dla nas lokatę kapitału, a w przyszłości zostać przekazane naszym dzieciom, gdy dorosną. Tymczasem zaś mieszkanie ma nam przynosić dochody w postaci czynszu z wynajmu. W takich sytuacjach biura nieruchomości polecają zakup małych mieszkań, kawalerek lub lokali dwupokojowych.

Gdy nasze dziecko dorośnie, będzie to odpowiednie mieszkanko na start, zanim syn lub córka nie założą własnej rodziny. Młodej, samotnej lub mieszkającej tylko z partnerem osobie będzie jak najbardziej wygodnie w takim lokalu. Ponadto zaś, łatwo znaleźć kogoś, kto by takie mieszkanie był skłonny wynająć. Jak deklarują biura nieruchomości, mogą to być bardzo różne osoby. Czasami wynajmujemy mieszkanie młodym ludziom, którzy jeszcze studiują lub dopiero zaczęli pracę. Kiedy indziej są to zaś rodziny z dziećmi. Zdarza się też, że mieszkanie zostaje wynajęte na biuro czy jakiś punkt usługowy, na przykład salon kosmetyczny.

W takiej sytuacji oczywiście dużo większą szansę mają nieduże lokale. Jak mówi biura nieruchomości. Wiele osób jest zainteresowanych wynajem podobnego lokalu, zatem zakupienie go będzie mądrym krokiem. Oczywiście, zysk z czynszu nie będzie bardzo duży, ale  zawsze zdoła zwrócić przynajmniej część kosztów zainwestowanych w mieszkanie. Dlatego też wynajem to opłacalna strategia.