7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH PRZY SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Sprzedaż nieruchomości nie jest rzeczą łatwą. Wszak zakup ten wiąże się z zainwestowaniem znacznych środków finansowych, co więcej nierzadko pożyczonych od banku, zatem nie dziwi fakt, iż potencjalni klienci długo zastanawiają się nad przyjęciem oferty, rozważając wszelkie za i przeciw. Jak zatem zmaksymalizować szanse powodzenia, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości? Poniżej przedstawiamy 7 grzechów głównych, które należą do najczęściej popełnianych błędów podczas sprzedaży mieszkania.

  1. Brak zdjęć

Nawet najdokładniejszy opis nie odzwierciedli rzeczywistego wyglądu mieszkania, warto zatem zadbać o odpowiednie zdjęcia ilustrujące ogłoszenie. Najlepiej skorzystać w tym względzie z usług profesjonalnego fotografa, który wyeksponuje wszystkie atuty lokalu.

  1. Nieadekwatna wycena

Kupujący kierują się w znacznej mierze ceną nieruchomości. Lokal o zawyżonej cenie odstraszy potencjalnych klientów, natomiast zbyt niska cena może wzbudzić podejrzenia.

  1. Zła konstrukcja ogłoszenia

Zbyt mało treści, lakoniczny opis niezawierający informacji o powierzchni lokalu, roku budowy, stanie technicznym czy lokalizacji z pewnością nie przekona potencjalnego nabywcy.

  1. Brak odpowiedniej reklamy

Warto wykorzystać wiele źródeł reklamy. Od marketingu szeptanego poprzez portale internetowe, serwisy ogłoszeniowe, social media oraz prasę.

  1. Nieuporządkowane mieszkanie

Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, zatem pod żadnym pozorem nie należy klientowi pokazywać mieszkania w którym panuje bałagan. Świadczy to nie tylko o braku profesjonalizmu, ale również szybko zniechęci potencjalnego nabywcę.

  1. Trudności natury formalnej

Wszystkie sprawy formalne powinny zostać uregulowane zanim oferta zostanie przedstawiona klientowi. Warto sprawdzić czy lokal posiada Księgę Wieczystą oraz przygotować wszelkie niezbędne dokumenty.

  1. Zrezygnowanie z usług agentów nieruchomości

Usługi agentów mogą okazać się na wagę złota, zwłaszcza jeśli nie dysonujesz wystarczającą ilością czasu. Profesjonalnie przygotowana oferta oraz prezentacja mieszkania pomogą zdobyć cenną przewagę nad konkurencją.